wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Bhp - info2 » Kategorie ochrony rąk3

Promocje

1
Trzewik Prime 001 S3

Trzewik Prime 001 S389,99 zł69,99 zł brutto56,90 zł netto

UL LIGHTER ubranie odblaskowe

UL LIGHTER ubranie odblaskowe164,50 zł114,94 zł brutto93,45 zł netto

Spodnie do pasa COOL TREND WOMAN - WYPRZEDAŻ!!!

Spodnie do pasa COOL TREND WOMAN - WYPRZEDAŻ!!!66,49 zł54,61 zł brutto44,40 zł netto

Kalosze TWISTER PRINT DEMAR Pawie pióra + GRATIS

Kalosze TWISTER PRINT DEMAR Pawie pióra + GRATIS35,99 zł29,00 zł brutto23,58 zł netto

Dodatkowe opcje przeglądania

SKLEP STACJONARNY

  • Green-Tech Anita Prokop
  • Rudna Wielka 31
    36-054, Rudna Wielka
    woj. podkarpackie
  • NIP: 517 035 99 55
  • E-mail:sklep@greentech.rzeszow.pl
  • Godziny działania sklepuDni powszednie: 7.00 - 16.00, Sobota - Niedziela: nieczynne

KATEGORIE OCHRONY RĄK

Data dodania: 17-03-2018

Zgodnie z dyrektywą 89/686/EWG(mającej zastosowanie dla Środków Ochrony Indywidualnej) wprowadzono podział produktów stanowiących ochronę rąk na trzy kategorie bezpieczeństwa. Poszczególne kategorie bezpieczeństwa różnią się poziomem ryzyka zawodowego, na które narażony jest pracownik wykonujący dany rodzaj pracy.

Kategoria I – czyli podstawowy poziom ochrony. Rękawice z kat. I stosuje się w warunkach niskiego ryzyka. Produkty z tej kategorii stanowią bowiem jedynie ochronę przed powierzchniowym uszkodzeniem naskórka, barierę ochronną jednie do 50oC oraz zapewniają bezpieczeństwo przed działaniem środków chemicznych o łagodnym działaniu takich jak środki czyszczące. W tej kategorii znajduje się większość rękawic ochronnych oraz rękawic do prac gospodarczych czy domowych. Ich użytkowanie podnosi komfort pracy. Rękawice z I kat. muszą spełniać wymagania normy EN420 – „Rękawice ochronne – Wymagania ogólne i metody badań”.

Kategoria II – czyli poziom ochrony o średnim ryzyku uszkodzenia. Rękawice z kat. II stosuje się w warunkach ryzyko nie jest ani niskie ani bardzo wysokie. Produkty z tej kategorii przede wszystkim zapewniają ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogę powstać w większości prac przemysłowych. W tej grupie znajdują się również rękawice chroniące przed zimnem i ciepłem. Rękawice z II kat. spełniać wymagania normy EN388 „Rękawice chroniące przed zagrożeniami mechanicznymi”.

Kategoria III – czyli najwyższy poziom ochrony – rękawice ochronne są stosowane w warunkach ryzyka utraty zdrowia lub życia. Produkty z tej kategorii stanowią swoisty rodzaj sprzętu ochrony osobistej w warunkach wystąpienia poważnego, trwałego uszkodzenia dłoni i ręki, takich jak praca przy wysokim napięci, styczność z bardzo agresywnymi substancjami chemicznymi.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Szanowny Użytkowniku !
Z uwagi na zmieniające się przepisy o ochronie danych osobowych, przekazujemy Państwu komplet informacji w związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych. Administratorem Państwa danych osobowych jest: Anita Prokop prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Green-Tech Anita Prokop w Rudnej Małej 398, NIP 5170359955
Mogą się Państwo skontaktować z Administratorem poprzez adres mailowy anita@greentech.rzeszow.pl, pisemnie na adres firmy bądź telefonicznie 781533080.
Dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji zamówień składanych za pomocą konta w sklepie internetowym.
Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednakże konieczne w celu właściwej współpracy handlowej, realizacji zamówień jak również korzystania ze sklepu internetowego. Państwa dane nie są przekazywane do Państw trzecich. Państwa dane osobowe nie podlegają profilowaniu.
Zgadzam się Zrezygnuj